Twój koszyk DARMOWA KONSULTACJA
Główna Projekty domów Projekty domów z dachem płaskim

Projekty domów z dachem płaskim

Projekt W348

21м2

wymiary działki

10х16 м

Projekt W349

32м2

wymiary działki

12х15 м

Projekt w350

36м2

wymiary działki

10х19 м

Zniżka

Projekt W010

73м2

wymiary działki

14х18 м

Projekt W335

131м2

wymiary działki

18х16 м

Projekt W342

135м2

wymiary działki

17х19 м

Projekt W289

173м2

wymiary działki

24х22 м

Nowość

Zniżka

Projekt W249

195м2

wymiary działki

16х22 м

Zniżka

Projekt W178

227м2

wymiary działki

23х21 м

Projekt W302

231м2

wymiary działki

22х17 м

Projekt W345

233м2

wymiary działki

24х17 м

Projekt W338

261м2

wymiary działki

22х19 м

Najpopularniejsze projekty

Większość wieżowców, budynków produkcyjnych i magazynowych ma płaskie dachy. A przy budowie indywidualnych domów budowane są dachy spadziste. Ale taka preferencja jest bardziej determinowana przez tradycję, a nie rzeczywiste porównanie wydajności i kosztów budowy różnych rodzajów dachów. A jeśli przyciągają Cię projekty domów z płaskim dachem, możesz zbudować wygodny i oryginalny domek. Może to być mały domek letniskowy o powierzchni do 100 metrów kwadratowych lub luksusowa własność.

W zależności od możliwości finansowych i preferencji, wielkości działki, możesz wybrać projekty z lekkim lub eksploatowanym dachem. Lekkie konstrukcje pełnią wyłącznie funkcje dachu, ale ich koszt budowy jest nieco mniejszy w porównaniu do spadzistych. Eksploatowany dach będzie kosztował znacznie więcej. Nie tylko chroni dom przed zimnem i opadami deszczu, ale może też wytrzymać duże obciążenia. Pozwala to na wykorzystanie przestrzeni nad domem do zorganizowania strefy rekreacyjnej, basenu, placu sportowego. 

Zalety domów z płaskim dachem

Indywidualne domki z płaskim dachem są budowane bardzo rzadko. Ale nie rezygnuj z tego kreatywnego pomysłu, jeżeli ci się podoba. Projekty domów z płaskim dachem mają wiele zalet:

Jeśli nie planujesz organizować hałaśliwych przyjęć i basenu na płaskim dachu lub tworzyć ogrodu, jego budowa będzie tańsza niż dachu dwuspadowego lub czterospadowego. System krokwi, będący najdroższym elementem dachów dwuspadowych, nie jest instalowany w płaskiej konstrukcji. Zużycie materiałów dachowych, termoizolacyjnych i hydroizolacyjnych będzie również niższe. Zmniejsza się ciężar zarówno dachu, jak i całego budynku, co pozwala obniżyć koszty budowy fundamentu.

Brak systemów krokwi znacznie ułatwia budowę dachu, jeśli nie jest wymagana jego zwiększona wytrzymałość (podczas budowy basenu lub strefy rekreacyjnej). Wszystkie prace przy budowie małego domku można wykonać niezależnie. Nie ma potrzeby zatrudniania profesjonalnych i wysoko opłacanych budowniczych i korzystania ze specjalnego sprzętu. Naprawa takiego dachu jest również znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza. Nie ma możliwości upadku z pochyłej połaci. Na prawie płaskiej powierzchni łatwo jest wymienić zużyte pokrycia dachowe.

Na małej działce nie zawsze można zorganizować przytulną część wypoczynkową w pobliżu domu. Wybierając płaski dach, możesz wykorzystać całą przestrzeń nad domkiem. Można tam umieścić kort tenisowy, siłownię na świeżym powietrzu, ozdobny sztuczny zbiornik wodny lub basen, sadzić rośliny lub zrobić trawnik. Na dachu można również zainstalować panele słoneczne, które dostarczają energię elektryczną do gospodarstwa domowego. Koszt realizacji takich projektów jest dość duży, ale przyniosą wiele korzyści i przyjemności.

Kąt nachylenia płaskiego dachu wynosi od 5 do 15 stopni. Nawet przy silnych wiatrach takie konstrukcje mają niewielkie obciążenie. Nie muszą wytrzymać podmuchów wiatru, co wydłuża ich użyteczność. W domach zbudowanych na wysokościach, otwartych przestrzeniach, płaski dach pomaga też utrzymać ciepło.

Projekt nowoczesnego domu z płaskim dachem może obejmować jedno lub dwa piętra. Pod dachem znajdują się pomieszczenia mieszkalne i nie ma ani ściętych ścian ani sufitów. Zwiększa to objętość sypialni i innych pomieszczeń oraz poprawia mikroklimat. Nie ma potrzeby umieszczania okien na dachu, ale można zwiększyć powierzchnię oszklenia. Układ domów parterowych jest uproszczony. Wiele projektów oferuje połączenie przestrzeni mieszkaniowej i garażu pod jednym dachem.

Domy z dachem płaskim przyciągają uwagę. Możesz zbudować dom w stylu high-tech lub w stylu ekologicznym. Proste lakoniczne formy w połączeniu z udanymi kolorami pozwalają tworzyć eleganckie budynki, które mają podkreślony luksusowy wygląd. Po opanowaniu przestrzeni dachu domek wygląda jeszcze drożej i bardziej nietypowo.

Cechy projektowania domów z płaskim dachem

Podczas projektowania budynków z płaskim dachem ważne jest zapewnienie skutecznej izolacji cieplnej i wodnej. Niektóre z nich zostały pierwotnie opracowane dla krajów o cieplejszym lub mniej wilgotnym klimacie.

Izolacja termiczna nie powinna być zaniedbywana, nawet jeśli szukasz projektów domów parterowych do sezonowego życia. Izolacja termiczna chroni nie tylko przed zimnem, ale także pomaga utrzymać chłód w pokojach w gorące letnie dni.

Hydroizolację należy wykonać dokładniej niż w przypadku konstrukcji spadzistych, ponieważ woda deszczowa i śnieg pozostają dłużej na płaskiej powierzchni.

Trudności w projektowaniu domów z płaskim dachem

Projektując domki, potrzebujesz najbardziej wydajnego systemu odprowadzania wody. Może być wewnątrz i na zewnątrz. W przypadku wewnętrznego odpływu wody dach jest ogrzewany od wewnątrz. Ale system jest skuteczny tylko przy stałej pracy systemu grzewczego. Odpływ zewnętrzny polega na stworzeniu systemu rynn i rur spustowych. Ważne jest regularne monitorowanie ich stanu i czyszczenie w razie potrzeby.

Znacznie więcej trudności pojawia się przy projektowaniu eksploatowanego dachu. Aby zapewnić wystarczającą wytrzymałość, stosuje się betonowe płyty podłogowe lub metalowe belki nośne. Ich instalacja wymaga solidnych ścian i zwiększa obciążenie fundamentu.

Nasza firma oferuje opracowania indywidualnego projektu z płaskim dachem.