Pierwsze projekty domów parterowych pojawiły się w indyjskiej prowincji Bengal w XVIII wieku. W tym czasie do Indii przybyła dość duża liczba Brytyjczyków, którzy potrzebowali wygodnego mieszkania. Tradycyjne angielskie domy nie nadawały się zbytnio do gorących klimatów, a domy okolicznych mieszkańców były w większości albo chatami biednych, albo pałacami bogatych. Architekci szukali najlepszego rozwiązania i znaleźli je. Oferowane przez nich domy miały cechy klasycznych angielskich domków, lekkich namiotów wojskowych, a dopełniały je przestronne zadaszone werandy zapożyczone z perskiej architektury.
Charakterystyczną cechą tego stylu jest orientacja pozioma. Cała przestrzeń wewnętrzna znajduje się na tym samym poziomie. Pomieszczenia są dość przestronne, ale sufity niskie. Dach jest płytki, ale może mieć wiele załamań, co nadaje domowi bardziej wyrazisty wygląd. Pośrodku domu znajduje się salon, wokół niego znajdują się sypialnie, kuchnia, łazienka i inne pomieszczenia. W ściany wbudowane są szafki i półki. Głównym materiałem wykończeniowym jest drewno. Dominują ciemne, naturalne kolory. Integralną częścią domu jest duża weranda. Jest jego kontynuacją i latem służy jako jadalnia i salon.
Domki w stylu bungalowów są synonimem luksusowych kurortów na tropikalnych wyspach i nad brzegiem oceanu, dzięki kinematografii. Bungalowy są naprawdę stworzone do wygodnego życia, ale można je budować nie tylko pod palmami, ale także w otoczeniu brzóz. Nasza firma oferuje projekty domów w stylu bungalowu, opracowane z uwzględnieniem specyfiki klimatycznej Polski. Wybierając je otrzymujesz następujące korzyści:
Bungalow będzie wyróżniał się na tle tradycyjnych dwu- lub trzypiętrowych budynków we wspólnotach chałupniczych i małych domków w spółdzielni ogrodniczej. Miło jest zaprosić do takiego domu znajomych lub partnerów biznesowych - docenią Twój wykwintny gust i komfort Twojego domu. Wygląda na przestronną i wygodną, irzeczywiście tak jest.
Projekty domów parterowych bungalowów są proste w konstrukcji. Brak drugiego piętra umożliwia zmniejszenie ciężaru budynku, dlatego wymagany jest do tego mniej masywny fundament. Nie ma też tak drogiego elementu jak drabina. Cała komunikacja znajduje się na tym samym poziomie, co upraszcza ich budowę. Dzięki dużym przeszkleniom zmniejszono powierzchnię ścian, co również daje oszczędności w materiałach budowlanych i wykończeniowych.
Umieszczenie pomieszczeń na tym samym poziomie jest bardzo wygodne dla rodzin, w których przebywają osoby starsze oraz małe dzieci, dla których schody są źródłem zwiększonego zagrożenia. W centrum domku znajduje się salon, w którym zbiera się i przyjmuje gości cała rodzina. Prywatne pokoje członków rodziny znajdują się na obwodzie budynku. Są oderwane i każdy może cieszyć się ciszą i samotnością. Bungalow zakłada dużą ilość wolnej przestrzeni i minimum mebli. Pozwala to stylowo umeblować dom przy minimalnych kosztach.
Jeśli starasz się zamienić swoją działkę w wspaniałe miejsce do odpoczynku z dużą ilością zieleni, kamiennym ogrodem, sztucznym zbiornikiem i innymi elementami krajobrazu, bungalow nie zakłóci harmonii, ale stanie się ozdobą terenu. Duża weranda stanie się łącznikiem pomiędzy wnętrzem chaty a otaczającym ją parkiem. Może służyć jako letni salon, którego ścianami będą drzewa, a ozdobą na miejscu będą klomby i rzeźby ogrodowe.
Ważne jest, aby wielkość domku była optymalna zarówno dla potrzeb mieszkańców, jak i wielkości działki. Zostaw wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby stworzyć przyzwoitą oprawę. Dom powinien być otoczony zielenią, z werandy otwiera się malowniczy krajobraz. Musi być właściwie zorientowany w stosunku do punktów kardynalnych. Pożądane jest, aby weranda była w większości zacieniona i chroniona przed wiatrem.
Najtrudniejszym wyzwaniem stojącym przed architektem jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej. Dzieci i dorośli przebywający w bungalowach muszą mieć odpowiednią prywatność. Ale potrzebne są również wspólne obszary. Jeśli działka nie jest zbyt duża, aw domu będzie mieszkać 4-6 osób, można nieco odejść od zasady orientacji poziomej i wyposażyć strych. Może pomieścić kilka sypialni. Kolejnym trudnym zadaniem jest wybór najwygodniejszego miejsca na łazienkę i toaletę. Wygodne, jeśli znajduje się w pobliżu schodów. Ale są też projekty, w których sanitariaty są wyposażone zarówno na pierwszym, jak i drugim piętrze.
Nasza firma oferuje na zamówienie indywidualny projekt domu w stylu bungalowu, w którym łączy się egzotyka i praktyczność. Stworzone już przez naszych specjalistów projekty bungalowów można obejrzeć na stronie https://project-m.pl/projekty-domow. Są one dostosowane do warunków klimatycznych i krajobrazów Polski, postawiono już na nich wygodne domy.