Twój koszyk DARMOWA KONSULTACJA
Główna Projekty domów Projekty domów Bungalow

Projekty domów Bungalow

Hit sprzedaży

Projekt W066

55м2

wymiary działki

14х14 м

Projekt W052

104м2

wymiary działki

19х15 м

Projekt W254

130м2

wymiary działki

20х21 м

Zniżka

Projekt W253

142м2

wymiary działki

26х17 м

Zniżka

Projekt W234

145м2

wymiary działki

22х18 м

Projekt W039

151м2

wymiary działki

22х21 м

Projekt W287

167м2

wymiary działki

20х22 м

Nowość

Zniżka

Projekt W258

169м2

wymiary działki

23х22 м

Projekt W303

170м2

wymiary działki

22х22 м

Projekt W308

180м2

wymiary działki

24х22 м

Zniżka

Projekt W202

196м2

wymiary działki

23х25 м

Najpopularniejsze projekty

Pierwsze projekty domów parterowych pojawiły się w indyjskiej prowincji Bengal w XVIII wieku. W tym czasie do Indii przybyła dość duża liczba Brytyjczyków, którzy potrzebowali wygodnego mieszkania. Tradycyjne angielskie domy nie nadawały się zbytnio do gorących klimatów, a domy okolicznych mieszkańców były w większości albo chatami biednych, albo pałacami bogatych. Architekci szukali najlepszego rozwiązania i znaleźli je. Oferowane przez nich domy miały cechy klasycznych angielskich domków, lekkich namiotów wojskowych, a dopełniały je przestronne zadaszone werandy zapożyczone z perskiej architektury.

Charakterystyczną cechą tego stylu jest orientacja pozioma. Cała przestrzeń wewnętrzna znajduje się na tym samym poziomie. Pomieszczenia są dość przestronne, ale sufity niskie. Dach jest płytki, ale może mieć wiele załamań, co nadaje domowi bardziej wyrazisty wygląd. Pośrodku domu znajduje się salon, wokół niego znajdują się sypialnie, kuchnia, łazienka i inne pomieszczenia. W ściany wbudowane są szafki i półki. Głównym materiałem wykończeniowym jest drewno. Dominują ciemne, naturalne kolory. Integralną częścią domu jest duża weranda. Jest jego kontynuacją i latem służy jako jadalnia i salon.

Zalety domów w stylu bungalowów

Domki w stylu bungalowów są synonimem luksusowych kurortów na tropikalnych wyspach i nad brzegiem oceanu, dzięki kinematografii. Bungalowy są naprawdę stworzone do wygodnego życia, ale można je budować nie tylko pod palmami, ale także w otoczeniu brzóz. Nasza firma oferuje projekty domów w stylu bungalowu, opracowane z uwzględnieniem specyfiki klimatycznej Polski. Wybierając je otrzymujesz następujące korzyści:

Cechy i trudności projektowania domów w stylu bungalowu

Ważne jest, aby wielkość domku była optymalna zarówno dla potrzeb mieszkańców, jak i wielkości działki. Zostaw wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby stworzyć przyzwoitą oprawę. Dom powinien być otoczony zielenią, z werandy otwiera się malowniczy krajobraz. Musi być właściwie zorientowany w stosunku do punktów kardynalnych. Pożądane jest, aby weranda była w większości zacieniona i chroniona przed wiatrem.

Najtrudniejszym wyzwaniem stojącym przed architektem jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej. Dzieci i dorośli przebywający w bungalowach muszą mieć odpowiednią prywatność. Ale potrzebne są również wspólne obszary. Jeśli działka nie jest zbyt duża, aw domu będzie mieszkać 4-6 osób, można nieco odejść od zasady orientacji poziomej i wyposażyć strych. Może pomieścić kilka sypialni. Kolejnym trudnym zadaniem jest wybór najwygodniejszego miejsca na łazienkę i toaletę. Wygodne, jeśli znajduje się w pobliżu schodów. Ale są też projekty, w których sanitariaty są wyposażone zarówno na pierwszym, jak i drugim piętrze.

Nasza firma oferuje na zamówienie indywidualny projekt domu w stylu bungalowu, w którym łączy się egzotyka i praktyczność. Stworzone już przez naszych specjalistów projekty bungalowów można obejrzeć na stronie https://project-m.pl/projekty-domow. Są one dostosowane do warunków klimatycznych i krajobrazów Polski, postawiono już na nich wygodne domy.