Twój koszyk DARMOWA KONSULTACJA
Główna Projekty domów Projekty domów Chalet

Projekty domów Chalet

Projekt W333

137м2

wymiary działki

22х20 м

Projekt W291

151м2

wymiary działki

15х16 м

Projekt W326

273м2

wymiary działki

24х23 м

Najpopularniejsze projekty

Styl chalet powstał w Alpach. Chalet tłumaczy się z francuskiego jako mieszkanie pasterza. W szwajcarskich, niemieckich i francuskich wioskach górskich chłopi starali się budować domy, które niezawodnie chronią przed mrozem, wiatrem i opadami śniegu. Dzięki temu nauczyli się łączyć kamień i drewno, w pełni wykorzystując zalety obu materiałów. Fundamenty i piętro są kamienne, piętro i dach drewniane. Taki dom lepiej zatrzymuje ciepło, a kamienna podstawa ma doskonałą stabilność.

Jego główną cechą jest spadzisty dach, z dużym występem poza mury, pod którym urządzono przestronną werandę. Projektanci zalecają zainstalowanie na nim masywnego drewnianego stołu i krzeseł lub ławek. Jest to wygodne dla całej rodziny, aby zebrać się tutaj na lunch w upalny dzień lub na wieczorną herbatę na świeżym powietrzu.

Nowoczesne projekty domów w stylu chalet obejmują duże okna. Dobre naturalne oświetlenie wnętrza w połączeniu z zastosowaniem dużej ilości elementów drewnianych tworzy w domu doskonały mikroklimat.

Domy w stylu chalet są budowane nie tylko przez biednych pasterzy w alpejskich górach. Oprócz tradycyjnej zabudowy o niewielkiej powierzchni architekci oferują również bardziej przestronne domki.

Zalety domów w stylu chalet

Domy w stylu chalet są bardzo popularne w Europie. Budują je zarówno ludzie z klasy średniej, jak i bogatsi. A projekty parterowych domków letniskowych wybiera wielu rolników lub właścicieli domków letniskowych. Są wygodne zarówno na pobyt stały, jak i sezonowy. Ich główne zalety:

Główne trudności i cechy projektowania domów w stylu chalet

Projektując domy w stylu chalet, weź pod uwagę:

Nasza firma oferuje realizację indywidualnych projektów domów w stylu chalet. Możesz również wybrać gotowe projekty standardowe na naszej stronie internetowej https://project-m.pl/projekty-domow.